Acasă > Produse > Circuite integrate (IC) > PMIC - Regulatoare de tensiune - Linear > LF18ABPT-TR
STMicroelectronics
LF18ABPT-TR
STMicroelectronics
IC REG LINEAR 1.8V 500MA PPAK
Plăcuță fără plumb / Compliant cu RoHS
Parametrii produsului
Dropout de tensiune (Max)
0.7V @ 200mA (Typ)
Tensiune - ieșire (min / fix)
1.8V
Tensiune - ieșire (Max)
Tensiune - Intrare (Max)
16V
Pachetul dispozitivului furnizor
PPAK
Serie
Caracteristici de protecție
Over Current, Over Temperature
ambalare
Tape & Reel (TR)
Pachet / Caz
TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
PSRR
82dB ~ 60dB (120Hz ~ 10kHz)
Tipul de ieșire
Fixed
Configurarea ieșirii
Positive
Alte nume
LF18ABPT-TR-ND
LF18ABPTTR
Temperatura de Operare
-40°C ~ 125°C
Numărul autorităților de reglementare
1
Tipul de montare
Surface Mount
Nivelul de sensibilitate la umiditate (MSL)
1 (Unlimited)
Producător Standard Timp de plumb
50 Weeks
Condiții de stare fără plumb / stare RoHS
Lead free / RoHS Compliant
descriere detaliata
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 500mA PPAK
Curent - aprovizionare (Max)
12mA
Curent - Quiescent (Iq)
1mA
Curent - ieșire
500mA